Principală

Haihui Anyhoo Joi, 21 Sep 17, 02:37

Bine aţi venit Vizitator | RSS
Principală
[ Mesaje noi · Membrii · Regulamentul forumului · Căutare · RSS ]
Pagina 1 din 11
Forum » Diverse » Umoristice » Senzațional! Stenograma discuției dintre Gigi și reporter A1 (Becali injura un reporter [necenzurat])
Senzațional! Stenograma discuției dintre Gigi și reporter A1
HaihuiData: Miercuri, 17 Oct 12, 17:01 | Mesaj # 1
Soldat
Grup: Administratori
Premii: 1
Reputaţie: 1
Stare: Offline

Stenograma discuției dintre Gigi și reporter

Reporter: Bună ziua, domnule Becali. Vă deranjez în legătură cu înscrierea dumneavoastră pe listele USL. Ce veți face?

Gigi: Legat de prima parte, îți dau brânză ție și lui Dan Voiculescu, și toată Antena 1, și toți muncitorii de acolo, și tu primul mai ales. Așa să scrii, da?! Așa să spui, mânca-mi-ați brânza. Pentru toată Antena voastră. Da? Înregistrează. Să-i spui mamei tale și la toată familia lui Dan Voiculescu, și a ta și la toată Antena 1. Vă dau brânză de oaie la toată familia voastră de români adevărați. Vă iubesc pe toți, bă-băiatule, în frunte cu Dan Voiculescu, da?

R: Domnu’ Becali, îmi cer scuze…

G: Îmi ceri oi? Vă dau și oi, mă, nu-i problemă, ce dracu, doar suntem colegi. Băga-mi-aș oile-n casele familiilor voastre. Bă, ce mai vreți? Bă, colegilor, brânză-vă neamu’ în gură, că vă iubesc. Uite așa să-i spui lui Dan Voiculescu și Oancea, și lu’ toată Antena 1 de știri a voastră.

R: Sunteți supărat? N-am fost destul de politicos și civilizat?

G: Păi, tu ești politicos și civilizat și eu îți spun: să vă dau brânză și oi, ție și lui Dan Voiculescu. Scrie la Antena 1, acolo: Gigi îmi dă brânză, oi și bilete la meciurile Stelei, tu și toată Antena 1.

R: De ce mă cadorisiți, domnule Becali? Eu nu am nicio treabă cu dumneavoastră.

G: Ca așa vreau eu, că vă iubesc și sunt liberal, da?

R: Astea sunt cadourile pentru Voiculescu, eu n-am nicio parte în ele…

G: Da, n-are doar el mă! Am și pentru el, pentru mă-sa. Am și pentru nepoatele lui, și cu două fete, și cu doi socri. Și cu doi cuscri. Le dau de toate, la toți.

R: Domnu Becali…

G: Hai, da-va-ș brânză la toți, că vă aduc acum de la palat. Gata, m-am distrat cu tine și mi-am notat. Deci pentru toată familia voastră. Hai, ciao!

George Becali: ajutor de cioban, cioban plin, șef de stână, lăcătuș-mecanic, bișnițar, patron, filantrop, ctitor, strateg, războinic (al luminii stinse), plătitor (al luminii aprinse), Mihai Viteazul, filosof practician, europarlamentar, om politic liberal.
Ataşamente: 1008744.jpg(102Kb)

anyhoo
"Honi soit qui mal y pense"

AnyhooData: Joi, 18 Oct 12, 11:25 | Mesaj # 2
Soldat
Grup: Utilizatori
Premii: 0
Un tip cu doua gagici la o terasa, apare chelnerul si intreaba:
- Cu ce va servim?
- O bere la țap, și la caprele astea cate o limonadă.

"God grant us the serenity to accept the things we cannot change, courage to change the things we can, and wisdom to know the difference."

Mesajul a fost editat de către Anyhoo - Joi, 18 Oct 12, 11:31

HaihuiData: Joi, 18 Oct 12, 11:57 | Mesaj # 3
Soldat
Grup: Administratori
Premii: 1
Romania, a doua zi dupa ce Gigi Becali a castigat alegerile:

Noul sef al CNA-ului, Dan Diaconescu, da sanctiuni severe pentru posturile TV care nu au respectat dispozitia de a difuza minimum patru ore pe zi cu noul presedinte. Se anunta guvernul.

Mirel Radoi si Nicolae Dica vor fi ziua antrenori la Steaua si seara prim-ministri cu schimbul, Catalin Zmarandescu - ministrul apararii personale, Mihai Stoica - ministru al justitiei aplicate pe loc, Adi de la Vilcea - ministrul culturii. Restul membrilor guvernului sint alesi dintre nepotii presedintelui, dupa o sesiune extraordinara de baba-oarba.

Nou moneda nationala este oaia grea.

Gigi Becali anunta ca va face programul de guvernare tinind cont de ultimele carti silabisite, care l-au marcat profund. In fiscalitate, se va reveni la sistemul din "Punguta cu doi bani", iar in zootehnie fiecare capra va fi obligata sa aiba trei iezi.

Cei care refuza sa intre in Partidul "Generatia de la 9" vor fi convinsi cu metoda "Zdreanta, iti pun ochii pe faianta!".

Se reiau negocierile pentru intrarea Romaniei in Europa. Presedintele propune vinzarea catre UE a unui teren de 238.000 kilometri patrati din zona Pipera, cuprins intre Dunare si Prut, cu comision. Refuzat fiind, promite un sac de bani cui ii va incurca pe bulgari.

anyhoo
"Honi soit qui mal y pense"

Forum » Diverse » Umoristice » Senzațional! Stenograma discuției dintre Gigi și reporter A1 (Becali injura un reporter [necenzurat])
Pagina 1 din 11
Căutare:

cepe kitty Magie Radio Twist anyhoo Reclame folclor. Ion Dragoi Cântece Muzicã petrecere comori folclor noi românesc vechi Dorel Livianu Ionescu Gion Petre Alexandru Titi Botez cânturi Sârba lui Cacurică colinde news newshub Gigi Becali Concer Concert de percutie cvartet cvartet de fese fese OTV online percutie Solo Gold FM barbie Lacul Lebedelor Romana Swan Lake Alb flori galben Rhododendron rosu roz Violet anti-crise kit nevasta Diverse postere Santa Claus coming to town frosting 2-10 mind pillow Apocalipsei patru cavaleri Flower power Ecosistem apa minerala naturala Apocalipsa sfarsit job Animale vulpi Colanti colanti ieftini Hairy stockings parosi perverts fifa starcraft Bubble Shooter
Copyright MyCorp © 2017